مسابقه وبلاگ نویسی فرصت تماشا   انجمن علمی دانشگاه پیام نور خواف - مطالب آبان 1391
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : anjoman elmi
نویسندگان
نظرسنجی
اولویت کار فرهنگی سال 1391 دانشگاه پیام نور خواف را چه پیشنهاد می کنید؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
انجمن علمی دانشگاه پیام نور خواف
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

به همت انجمن علمی واحد خواف و با شرکت دانشجویان علاقمند به مباحث اجتماعی و فرهنگی نشست تخصصی با عنوان " آسیب شناسی فرهنگی-اجتماعی استفاده از تلفن همراه در بین جوانان " برگزار شد.در این نشست دکتر مجید حیدری چروده پژوهشگر و استاد دانشگاه به ارائه مطالبی در باره محاسن و معایب فردی و اجتماعی تلفن همراه وفرصتها و آسیبهای  استفاده از این وسیله بخصوص در بین جوانان و نوجوانان پرداخت و در پایان بحث به سوالات مطرح شده از سوی دانشجویان شرکت کننده پاسخ داده شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :


 

با حضور قابل توجه دانشجویان علاقمند به مباحث دینی و فرهنگی و به همت کانون فرهنگی- هنری النور واحد خواف نشست تخصصی با عنوان" حجاب و عفاف " برگزار شد.در این نشست آقای جواد ابراهیمی مدرس مدعو رشته روانشناسی و مشاوره به ارائه مطالبی در باره تاثیرات مثبت روانی حجاب و عفاف بر فرد پرداخت و در پایان بحث به سوالات مطرح شده از سوی دانشجویان شرکت کننده پاسخ داده شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :


به همت کانون فرهنگی- هنری النور واحد خواف و با استقبال گسترده دانشجویان کارگاه آموزشی با عنوان" مدیریت زمان  " برگزار شد.در این کارگاه آقای سید ساسان کلالی مدرس مدعو رشته روانشناسی به معرفی و بررسی جدیدترین متد و دستاوردهای علمی مبحث مدیریت زمان پرداخت و در پایان به سوالات دانشجویان پاسخ داده شد.

             

نوع مطلب :
برچسب ها :


در آستانه حلول ماه محرم الحرام و به همت و دعوت کانون فرهنگی- هنری النور واحد خواف جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان عضو کانون در نشستی به بررسی و ارائه برنامه جهت برگزاری هر چه بهترایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) پرداختند.

نوع مطلب :
برچسب ها :


به مناسبت دهه امامت و ولایت و به همت کانون فرهنگی- هنری النور واحد خواف جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان با تعدادی ازخانوادهای معظم شهدای روستای سده از توابع شهرستان خواف دیدار و ضمن تقدیم هدایایی به رسم یادبود از این بزرگواران دلجویی نمودند.

نوع مطلب :
برچسب ها :


همزمان با تمامی ملت بزرگ و آزاد اندیش و استکبار ستیز ایران اساتید ، کارکنان و دانشجویان واحد خواف نیز بنا به وظیفه دینی و ملی خود در مراسم دشمن شکن و غرور آفرین یوم الله 13آبان شرکت نموده و خشم و انزجار خودا از مستکبران عالم و تبعیت و تجدید عهدشان با علی زمان مقام معظم رهبری(مدظله)را با فریادهای بلند اعلام کردند

نوع مطلب :
برچسب ها :


درآستانه عید سعید غدیرخم و با حضور تعداد زیادی از مسئولین،اساتید و دانشجویان واحد خواف جشن بزرگ این مناسبت فرخنده و تجلیل از اساتید و دانشجویان سید و سادات برگزار شد .در این مراسم ضمن برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از سادات حاضر در جشن با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.اجرای قرائت قسمتی از خطبه غدیر،عقد اخوت و برنامه های شاد و متنوع نظیر مولودی خوانی،سرود دانشجویی و نمایش طنز دانشجویی از دیگر بخشهای این جشن بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :


به مناسبت دهه ولایت و امامت و در آستانه عید سعید غدیرخم  با حضور تعداد زیادی از دانشجویان واحد خواف جشنواره دانشجویی غذای بومی - محلی برگزار شد .در این جشنواره که انواع غذاهای محلی توسط دانشجویان تهیه شده بود، با رای هیات داوران 6  نوع از غذاهای موجود در جشنواره به عنوان برتر انتخاب و از آشپزهای این غذاها با هدایایی تقدیر شد

نوع مطلب :
برچسب ها :


به مناسبت دهه ولایت و امامت و با همکاری اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی و شهرداریهای سطح شهرستان، اردوی یک روزه دانشجویی بازدید از آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهرستان خواف با حضور بیش از 90 نفر از دانشجویان واحد خواف  برگزار شد .در این اردو دانشجویان شرکت کننده ضمن بازدید از مسجد و ارگ زوزن،آسبادهای نشتیفان، مدرسه غیاثیه خرگرد و کوشک سلامی از توضیحات و راهنماییهای آقای محمدرضا توکلی پژوهشگرو استاد مدعو رشته ادبیات فارسی این واحد استفاده کردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :


 

آفـــتاب عــزّت از عـــرش جـــلال آمـد پـدیـد روز عــید شــــادمانى را هــــــلال آمـد پـدیـد

آفــتاب فــضل، تــابان گــشت از کـوه شــکوه ظلمت شــب‌هاى هجران را وصال آمـد پـدیـد

روز، روز شــادى و وقت نـشاط آمد از آنک بـــهترین روزهــــاى مــاه و ســال آمـد پـدیـد

اخــترى گــردید از بـــرج ولایـــت جــلوه‌گـر کـــز جـــمالش آیـــتى فــرخنده فال آمـد پـدیـد

آســـمان عــــلم را تــابــنده مـــاه آمــد عـــیان بـــوستان شــــرع را خــــرم نـهال آمـد پـدیـد

در ســــپهر عـــزّ و شوکــت آفـتاب آمـد فراز بر هـــماى دیـن و دانـش پر و بال آمـد پـدیـد

دشـمنان را مـــایه درد و الــــم شــــد آشـــکار دوســـتان را دافــع رنـــج و مــلال آمـد پـدیـد

اى مسلمان دیـــده‌ات روشن کـه از لـطف خدا هادى الامّه شــه احـــمد خــــــصال آمـد پـدیـد

عـــشق و دل را موجـــبات اتــحاد آمـد عـیان جـــان و تــن را مــوجبات اتــصال آمـد پـدیـد

رکن دیـن، بـحر ســخا، غیث کرم، غوث امم نور حق، شمس‌الضحى، فضل‌الکمال آمـد پدید

عــالمى فضل و تــعالى، قـلزمى عـلم و کمال بر ســریــر جاه و اورنــگ جــلال آمـد پـدیـد

شــوکت و جاه و سعادت را محیط، آمـد عیان حـکمت و عـلم و فضیلت را جمال آمـد پـدیـد

جــلوه دیـگر به خـود بـگرفت عـالم بهر آنک بــر رخ زیـباى خلقت خـط و خال آمـد پـدیـد

نوع مطلب :
برچسب ها :


عید قربان، تنهاروزی از بی‌شماری ایام نیست تا در تعیّن یک نام معنا، در قاموس واژه‌های یک قوم توضیح و در فرهنگ یک آیین تفسیر شود. این روز روایت اوج‌مند زیباترین حکایت عشق آسمانی یک انسان الهی است. این روز، فرجام نیک یک مناسک و آغاز یک راه است، پایان رنج‌های سفر، اشک‌های شوق، تن‌پوش‌های برابری، درس‌های برادری، بارقه‌های رحمت، لحظه‌های خاک‌ساری، هنگامه‌های برائت و آغاز راهی است برای حفظ همه این ره‌یافت‌ها، فصلی برای همه این شکفتن‌ها و ترنمی برای آفریده شدن دوباره. عید قربان، عید بشارت‌های الهی و روزی برای باز یافتن خود گم شده انسان است در مسیر بندگی. عید قربان، حکایت آزمایش ابراهیم و اسماعیل و هاجر، و فصل قرب مسلمانان به خداوند، در سایه عبودیت است و«منی» اولین قربانگاه عشق است، نزدیک‌ترین نقطه به آسمان. از جای جای خاکش، عطر قدم‌های فرشتگان می‌آید! «منی»، قشنگ‌ترین آغاز داستان بلند عشق و جان بازی است و «یقین و اخلاص»، سرفصل لحظه لحظه این قصه است. منی، نقطه تلاقی قربانگاه اسماعیل است منی، یعنی آغاز زیباترین مرگ.

آمدی ای عید قربان! خوش رسیدی، خوش رسیدی!
آمدی چون سیلْ جوشان، بی‌خبر، ناگه، خروشان

تا کنی این خانه ویران، خوش رسیدی، خوش رسیدی!

خانه‌ی عقل زبون را، عقل سرد تیره‌گون را

کرده‌ای با خاک یکسان، خوش رسیدی، خوش رسیدی!

شعر می‌جوشد ز من، پیوسته هر شب، هر سحرگه

از تو شد این چشمه جوشان، خوش رسیدی، خوش رسیدی!

عید قربان، پرشکوه‌ترین ایثار و زیباترین جلوه‌ی تعبد در برابر خالق یکتا

بر شما مبارک

اعمال شب عید قربان

شب دهم ماه ذی‌الحجه از لیالى متبرك است. این شب از جمله چهار شبى است كه درهاى آسمان در آن باز است. اعمال معروف آن:

1. احیاء و شب زنده‌داری با عبادت.

2. زیارت امام حسین (علیه‌السلام) .

3. دعای یا دائِمَ الْفَضْلِ عَلىَ الْبَرِیَّةِ ...

اعمال روز عید قربان

1. غسل: كه در این روز سنّت مؤكد است و حتی بعضى از علما آن را واجب دانسته‌اند.

2. خواندن نماز عید است، به همان نحو كه در عید فطر ذكر شد. لكن در این روز مستحب است كه افطار بعد از نماز، از گوشت قربانى باشد.

3. قربانی کردن: قربانی کردن، نماد اصلی عید قربان است. با این عمل، انسان حیوان حلال‏گوشتی را به‌عنوان تحفه و هدیه قربانی می‏کند و گوشت آن را برای تقرب جستن به حق، بین خویشانودان و مستمندان تقسیم می‏کند.

4. خواندن دعاهائى كه وارد شده پیش از نماز عید و بعد از آن. شاید بهترین دعاهاى این روز دعاى چهل و هشتم صحیفه كامله باشد: اَللّهُمَّ هذا یَوْمٌ مُبارَكٌ... و دعاى چهل و ششم را نیز بخواند یا مَنْ یَرْحَمُ مَنْ لا یَرْحَمُهُ الْعِبادُ ...

5. خواندن دعاى ندبه.

6. خواندن تكبیرات است براى كسى كه در منى باشد عقیب پانزده نماز كه اولش نماز ظهر روز عید است و آخرش نماز صبح روز سیزدهم و كسانى كه در سایر شهرها هستند بخوانند عقیب ده نماز از ظهر روز عید تا صبح دوازدهم و تكبیرات این است:

«اللّهُ اَكْبَرُ اللّهُ اَكْبَرُ لا اِلهَ اِلا اللّهُ وَاللّهُ اَكْبَرُاللّهُ اَكْبَرُاللّهُ اَكْبَرُ ولِلّهِ الْحَمْدُ اللّهُ ــ خدا بزرگتر از توصیف است .... معبودى جز خدا نیست و خدا بزرگتر است ... و ستایش خاص خدا است» ..

«الله اَكْبَرُ عَلى ما هَدانا اَللّهُ اَكْبَرُ عَلى ما رَزَقَنا مِنْ بَهیمَةِ الاْنْعامِ ــ خدا بزرگتر است بر آنچه ما را راهنمائى كرد خدا بزرگتر است بر آنچه روزى ما كرد از چهارپایان انعام (شتر و گاو و گوسفند) » ...

«وَالْحَمْدُلِلّهِ عَلى ما اَبْلانا ــ و ستایش خاص خدا است براى آنكه آزمود ما را».

و مستحب است تكرار این تكبیرات عقب نمازها به قدر امكان و خواندن بعد از نوافل.
نوع مطلب :
برچسب ها :


با حضور ریاست محترم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خواف،جمعی از اساتید ،کارکنان و دانشجویان واحد خواف مراسم و دعای روز عرفه در محل ساختمان آموزشی این دانشگاه برگزارشد. دراین مراسم که پس از نماز جماعت ظهر و عصر برگزار شد،حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری به بیان فضیلت،برکات و آداب روز عرفه و دعای این روز که از سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) نقل شده است ،پرداخت. در ادامه مداح اهل بیت جناب آقای یادگاری ضمن قرائت فرازی از دعای پرفیض عرفه ، نوحه و روضه ای در مرثیه و زبان حال حضرت مسلم ابن عقیل (ع) در سالروز شهادت آن بزرگوار را ایراد کرد.در پایان از حضار و شرکت کنندگان پذیرایی مختصری بعمل آمد.

نوع مطلب :
برچسب ها :


اى زمـــــین و آســــمان ســـوگوار غــــربتت              آفـــــتاب صــبحدم، ســـنگ مــــزارغــــربتت

بر جــبین فصل‏ها هر یــک نــشان داغ توست             اى گــریبان خـــزان، چــاک از بـــهارغربتت

یک بقیع اندوه و ماتم یک مدینه اشک و خون          ســـینه‏هامان یــک به یــک آیـینه‌دار غـــربتت

 پـــاک شد آیـــینه از زنــگ، اى تـماشایى‏ترین        شــستشــو دادیــــم دل را، بــا غـــبار غـــربتت

شـب سیه‌پوش از غــم و اندوه بـىپایان توست         شرمگین خورشید، از شــبهاى تـارغـــربتت

اى بـــقیعت عـــاشقان را کـــعبه عـشق وامـید         ســـینه چــاکیم از غــم تـو، بــى‌قرارغـــربتت

شـــهر یثرب داغــدار خــاطرات رنــج توست            خــــم شده پــــشت مـــــدینه زیـربار غـــربتت

مـــــى‏تپد دلهـــاى عــــاشق در هواى نــام تو          بــا غـمى خـو کرده هر یک در کنارغـــربتت

هفتم ذی‌الحجه سالروز شهادت جانسوز پنجمین پیشوای مؤمنان، امام محمد باقر(ع) بر همه پیروان آن حضرت تسلیت باد.

قالَ الاْمامُ الباقر(ع):

«إِنَّ اللّهَ عَزَّوَجَلَّ یُحِبُّ مِنْ عِبادِهِ الْمُؤْمِنینَ کُلَّ عَبْد دَعّاء فَعَلَیْکُمْ بِالدُّعاءِ فِى السَّحَرِ إِلى طُلُوعِ الشَّمْسِ فَإِنَّها ساعَةٌ تُفْتَحُ فیها أَبْوابُ السَّماءِ، وَ تُقْسَمُ فیهَا الاَْرْزاقُ، وَ تُقْضى فیهَا الْحَوائِجُ الْعِظامُ».

همانا خداوند عزوجل از میان بندگان مؤمنش آن بنده‌اى را دوست دارد که بسیار دعا کند، پس بر شما باد دعا در هنگام سحر تا طلوع آفتاب، زیرا آن ساعتى است که درهاى آسمان در آن هنگام بازگردد و روزى‌ها در آن تقسیم گردد و حاجت‌هاى بزرگ برآورده شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :


با حضور ریاست محترم دانشگاه پیام نور خراسان رضوی و هیات همراه ایشان،اعضای محترم مجمع خیرین دانشگاه پیام نور خراسان رضوی،خیرین و مسئولین شهرستان ،اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور خواف و همزمان با خجسته سالروز وصال آسمانی حضرت علی (ع)وحضرت فاطمه (س) مراسم جشن استقبال و توجیه دانشجویان جدیدالورود و تجلیل از دانشجویان برتر در محل مجتمع فرهنگی- هنری شهید مدرس برگزار شد. ریاست محترم دانشگاه پیام نور خراسان رضوی آقای دکتر تقی زاده دراین مراسم گفت: جایگاه دانشگاه پیام نور در بین دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سطح کشور از لحاظ علمی و فرهنگی جایگاهی بالا و قابل قبول است.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic